Angajare cosmeticiana

Asociatia pentru Evolutie, Viata si Armonie

Job expirat

RESPONSABILITATI

Asociatia pentru Evolutie, Viata si Armonie angajaza pentru Centrul de nutritie si tratamente corporale si cosmetice – EVA, localizat in zona Sos. Nordului/Herastrau, 4 kinetoterapeute/cosmeticiene/asistente medicale, femei in situatii de risc (femei cu mai mult de 2 copii, monoparentale, someri, dizabilitati, boli care afecteaza viata socio-profesionala, alte situații de vulnerabilitate), cu experienta minima sau fara experienta in domeniul solicitat (angajatorul va oferi specializarea necesara operarii echipamentelor), care urmeaza sa ofere servicii de tratamente corporale si cosmetice cu echipamente de tip:
- electroterapie;
- dermoporeza, ultrasunete si microdermabraziune;
- liposuctie virtuala prin cavitatie;
- criochirurgie si crioterapie;
- radiofrecventa cu efect termic;
- sauna cu IR;
- oxigenoterapie;
- echipamente de tip analizor si diagnosticare.
Competentele specifice postului sunt:
- igienizare instumentelor si a spatiului de lucru;
- verificarea periodica a functionalitatii si mentinerea in bune conditii de functionare a echipamentelor specifice;
- estimarea necesarului de materiale si pastrarea lor functie de specificatii;
- pregatirea materialelor cosmetice necesare tratamentelor zilnice;
- identificarea cerintelor clientilor, verificarea disponibilitatii si efectuarea programarilor;
- stabilirea schemelor de tratament si executarea tratamentelor;
- crearea si mentinerea unui ambinet specific;
- acordarea de consultanta pentru clienti si promovarea centrului si a serviciilor sale.
Va rugam sa ne trimteti recomandarile impreuna cu CV-ul si scrisoare de intentie la email: asociatia-eva@politicisociale.ro.
Centrul de nutritie si tratamente corporale si cosmetice – EVA, este o structura de economie sociala (SES) infiintata in cadrul unui proiect finantat din Fondul Social European.
Veniturile inregistrate de SES se reintorc catre angajatii proprii (sub forma financiara sau in servicii cu valoare adaugata) sau catre comunitatea in cadrul caruia SES isi desfasoara activitatea sub forma unor proiecte sociale.

CERINTE

Abilitatile solicitate de la potentialii candidati sunt:
- atitudine pro-activa si implicare (profitul centrului se reflecta in veniturile si serviciile cu valoare adaugata oferite angajatilor);
- abilitati de planificare, organizare;
- responsabilitate si constiinta muncii;
- persoana cu abilitati de relationare, cu un aspect personal foarte ingrijt si preocupata de curatenie;
- abilitati foarte bune de relationare in limba materna;
- limba engleza (sau franceza sau germana sau spaniola) la nivel conversational si abilitatile de operare pc (editare text, mail, internet) constituie un avantaj dar nu si un criteriu restrictiv;
- cursuri de calificare/specializare in domeniul solicitat, in marketing, in vanzari, constituie un avantaj dar nu si un criteriu restrictiv.
- comportament etic si integritate;
- eficienta personala dar si spirit de echipa si implicit support in performanta echipei;
- minim o recomandare constituie un avantaj.

BENEFICII OFERITE

negociabil

DESCRIEREA FIRMEI

ONG