Angajam Vanzatoare Stand accesorii Precious din Carrefour Baneasa

Fashion Concept Store

Job expirat

RESPONSABILITATI

Atributiile si sarcinile postului de munca

1.Vanzarea produselor comerciale
-introduce in baza de date produsele pe care le-a comandat clientul
-aduce clientului din magazie sau de pe rafturi produsele pe care acesta le-a comandat
-verifica produsele (cantitativ si calitativ) date clientului
-probeaza calitatea marfurilor si modul de functionare a aparaturii expuse spre vanzare
-incaseaza banii
-verifica banii incasati de la client
-depoziteaza banii sau in locurile speciale create pentru asta
2.Realizarea evidentei banilor
-numara banii incasati
-realizeaza monetarului banilor incasati
-verifica daca sunt sau nu banii care ar trebui sa fie in casa dupa fiecare zi de lucru
-preda banii directorului general sau directorului pe vanzari
3.Mentinerea igienei spatiunlui de lucru si pe cea proprie
-curata si spala podelele dimineata inainte de deschiderea magazinului, seara dupa inchidere si de fiecare data cand este nevoie pe parcursul zilei de lucru
-sterge praful de pe aparatura de lucru, rafturi, tejghea si produse de fiecare data cand este nevoie
-sa fie imbracat(a) in uniforma in orele de program (uniforma furnizata de angajator - tricou)
-sa duca gunoiul de fiecare data cand este nevoie
-sa colecteze cartoanele ramase de la produsele vandute
-sa stranga ambalajele ramase de la produse si alte resturi in vederea aruncarii lor
-sa mentina produsele expuse si depozitate curate, neprafuite
-sa anunte persoanele din conducere privind orice neregula gasita in legatura cu produsele
4.Aranjarea, ordonarea si expunerea produselor comerciale
-verifica stocul de produse expuse pentru a determina nivelul lor
-depoziteaza si pastreaza produsele conform specificatiilor fabricantului sau procedurilor standard
-intocmeste necesarul de produse pentru refacerea stocului de marfa expusa aduce marfa pentru a completa stocul de marfa expusa
-aranjeaza marfa pe rafturile de expunere
-scrie preturile produselor
-afiseaza sau ataseaza preturile produselor conform legilor in vigoare
-aranjeaza produsele in magazie respectand normele in vigoare
5.Primirea de marfa
-verifica daca exista comanda pentru produsele primite, care sunt acestea si in ce cantitate au fost comandate
-ajuta la descarcarea masinii care aduce produsele
-verifica calitativ si cantitativ produsele primite
-depoziteaza produsele pe rafturile de expunere sau in magazie
-realizeaza receptia pe marfa primita.

Programul de lucru este 12/24 de la 10 la 22 , usor flexibil .

CERINTE

Candidatul ideal:

Cautam o persoana tanara, dinamica, sociabila, prietenoasa, amabila, nefumatoare , cu simtul raspunderii, aspect fizic placut.

Privind relatiile cu altii/comunicarea
Mentine relatii colegiale si coopereaza cu colegii
Este politicos in relatiile cu clientii, dand dovada de maniere si de o amabilitate echilibrata.

Este prompt in raspunsurile pe care trebuie sa le dea clientilor
Mentine relatii corecte cu firmele/ companiile cu care lucreaza
Contribuie la mentinerea unei atmosfere de lucru placute.

BENEFICII OFERITE

Salariu atractiv in functie de performante , oferim salariu fix + comision din vanzari .

Precious este un nou magazin de accesorii pe piața din România, fondat pe conceptul de profesionalism și nevoia clientului . Cele două colecții anuale, primăvara – vară și toamnă -iarnă îți propun un cocktail de culori și modele:

•Bijuterii: cercei, coliere, brățări, pandantive, inele, broșe, bijuterii pentru genți și telefoane;

•Accesorii pentru păr: agrafe, bentițe, clame;

•Genți, curele, eșarfe, pălării, ochelari de soare, mănuși, fulare.