Angajam Specialist Marketing OnLine

SC NEXIDIAN INTENATIONAL SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Descriere job
- Prospectarea pietei si atragerea de noi clienti prin intermediul mediului online;
- Promovarea si conceperea de planuri si strategii de marketing online;
- Participarea la conceperea mesajelor si realizarea materialelor de promovare a imaginii site-ului si companiei;
- Transformarea vizitatorilor siteului in clienti;
- Crearea si organizarea de evenimente/campanii care sa aduca clienti;
- Redactarea si postarea online a materialelor publicitare;
- Monitorizarea si analiza pietei si a competitiei;
- Sa supravegheze si sa analizeze preferintele clientilor;
- Sa coopereze cu agentii de publicitate si agentii de analize de marketing;
- Sa identifice metode de crestere a traficului, ratele de conversie, sa analizeze si propuna modalitati de crestere a acestora (folosind Google Analytics);
- Sa comunice / interactioneze cu afiliatii, sa ii ajute cu diverse materiale/idei pentru promovare si sa ii determine pe acestia sa promoveze produsele companiei.

CERINTE

- Studii superioare finalizate ;
- Experienta in marketing online minim 1 an;
- Initiativa, creativitate si dinamism, atitudine pozitiva si deschisa spre rezolvarea problemelor;
- Dorinta permanenta de autodepasire si de a ramâne conectat la noutatile din domeniul marketingului online;
- Abilitatea de a lucra atât individual cât si în echipa;
- Capacitate foarte buna de analiza, concentrare pe cifre si pe masurarea succesului campaniilor sau a actiunilor initiate;
- Capacitate de a elabora si implementa strategii;
- Cunostinte despre Marketingul Online: Social Media, Affiliate marketing, E-mail marketing, Google AdWords, Facebook Ads, Google Search, Bloguri;
- Capacitate de analiza si de studiu comportamental;
- Experienta de analiza, sinteza si redactare concisa a textelor publicitare in domeniul online si nu numai;
- Abilitati de comunicare,creativitate si initiativa proprie;
- Promptitudine si seriozitate;
- Cunostintele SEO/ SEM reprezinta un avantaj.

BENEFICII OFERITE

- Pachet salarial motivant;
- Venituri corelate cu realizarile;
- Conditii de lucru placute, colectiv tanar si dinamic.

DESCRIEREA FIRMEI

Consultanta in afaceri si management