Angajam Operator teren Sondaje de Opinie

Rating Pol Consultanta S.R.L.

Job expirat

RESPONSABILITATI

BUCURESTI. Realizare de interviuri de tip sociologic, cu completare de chestionare (operator sondaje de opinie pe teren). Posibil peste 100 Euro/saptamana intr-un ritm constant de munca. Disponibilitate program full-time, 8 ore pe zi. Activitatea incepe imediat, din septembrie 2015.
Disponibilitate la deplasari asigurate de firma in alte judete, cu cazare si masa.
Cautam persoane cu abilitati de comunicare si dornice de munca, intr-un mediu dinamic si tanar.

Activitatea companiei constă în culegerea de date în scopul realizării de studii de piaţă.
Angajatul (operator de teren) se deplasează sub supravegherea unui coordonator în locaţiile stabilite (inclusiv în afara oraşului), la domiciliile respondenţilor („din uşă în uşă”) si realizează interiviuri respectînd metodologia şi criterii de verificare.
Experienţa în domeniu constituie un avantaj. Toti angajatii vor beneficia de instruire pentru procedurile firmei.

CERINTE

- Bun comunicator.
- Punctualitate şi atenţie la detalii.
- Disponibilitate pentru muncă de teren (8 ore/zi).
- Seriozitate, dinamism.
- Capacitate de adaptare la situaţii neprevăzute în relaţia cu publicul.
- Disponibilitate pentru activitate ne-permanentă (pe proiecte).

BENEFICII OFERITE

Experienţe variate, muncă diversificată, interacţiune cu oameni şi dezvoltarea capacităţilor personale de comunicare, de rigoare personală şi disciplină. Pentru persoanele interesate de domeniul sociologiei constituie un prilej de familiarizare cu metode şi proceduri practice specifice.

Agentia de Rating Politic este o companie de consultanta politica si de cercetare de piata. Expertiza noastra este 100% in politica si in campanii de comunicare publica.