Angajam operator magazin online

DATA COMPUTER

Job expirat

RESPONSABILITATI

Zona:
- Bucuresti - Sector 3, locatie usor accesibila cu mijloacele de transport, la 2 minute de mers pe jos de Mall Bucuresti - Vitan si 10 minute de statia de metrou Timpuri Noi

Principalele responsabilitati:
- preia şi procesează comenzile lansate de clienţi prin intermediul site-ului, e-mail sau telefon;
- asistă clienţii în plasarea comenzilor, furnizează informaţii privind caracteristicile produselor;
- sugerează produse adecvate cererii, oferind alternative pentru produsele care nu sunt în stoc;
- pregateste coletele pentru livrare, facturare, incarcarea produselor pe diverse site-uri.
- persoanele interesate sunt rugate sa trimita CV la adresa de email: office at datacomputer .ro .

CERINTE

Cerinte:
- cunostinte operare PC - MS Office (Word/Excel),
- abilitati comunicare (scris si verbal), claritate în exprimare, abilități de ascultare
- studii medii / superioare,
- experiență în sfera relațiilor cu clienții (constituie un avantaj),
- cunostiinte de limba engleza (scris si vorbit),
- persoana ordonata, atenta la detalii, cu simt organizatoric.

BENEFICII OFERITE

Beneficii:
- contract de munca pe perioada nedeterminata
- loc de munca stabil, mediu de lucru linistit,
- loc de luat masa dotat cu frigider, cuptor cu microunde
- oportunitatea de a invata lucruri noi,
- decontare transport, salariu fix, bonuri de masa si bonusuri in functie de performanta si vanzari.
Program de lucru: de luni pana vineri, 09:30- 18:00 (8 ore si 30 min. pauza).

DESCRIEREA FIRMEI

Firma DATA COMPUTER SRL a fost înfiinţată în anul 1990.

An de an, compania s-a dezvoltat şi a câştigat o reputaţie de partener de încredere în mediul de afaceri din România.

În calitate de importator direct şi distribuitor cu valoare adăugată ne ajutam clienţii şi partenerii să aibă succes, oferindu-le produse şi soluţii de calitate.

Pentru a răspunde cât mai bine necesităţilor clienţilor săi, DATA COMPUTER a deschis magazinul virtual www.e-datacomputer.ro prin intermediul căruia comercializăm o gamă variată de produse.

DATA COMPUTER SRL este o companie certificată ISO 9001.