Angajam operator call center outbound - cosmetice

KROKOS GLOBAL HOLDING SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Descrierea jobului

Cerințe candidat:
Ce urmează să faci:
Să comunici la telefon, însă nu oricum, ci cu scopul de a promova, a convinge și a vinde produse și servicii;
Să propui oferte adaptate pe nevoile clienților, pentru a le oferi acestora exact lucrurile de care au nevoie;
Să oferi informații relevante și corecte despre produsele și serviciile promovate;
Să gestionezi și să rezolvi solicitările primite de la clienți;
Să te asiguri că ai clienți mulțumiți, să urmărești în tot ce faci atât calitatea, cât și realizarea target-ului stabilit.

Ce trebuie să știi:
Să îți placă să vorbești și să comunici cu lejeritate cu ceilalți;
Să ai cunoștințe de Microsoft Office (Word, Excel, Outlook) și de navigare online;
Să fii orientat către client, să fii sensibil la nevoile sale și atent la detalii;
Să îți dorești să înveți neîncetat lucruri noi;
Să ai spirit de echipă;
Să ai abilitatea de a negocia și de a convinge;
Să îți dorești să faci lucrurile să se întâmple;
Să privești proiectele ca pe o provocare și o oportunitate de dezvoltare;
Dacă, în plus față de cele de mai sus, mai ai și experiență în vânzări (un avantaj, dar nu un criteriu obligatoriu), ești candidatul ideal și te așteptăm să ne cunoaștem.

CERINTE

Candidatul ideal

Profil candidat:
Se caută o persoană cu foarte bune abilități organizatorice, administrative, de comunicare și relaționare, atentă la detalii și cu deosebite calități de analiză și sinteză. Această persoană trebuie să dea dovadă de creativitate, autenticitate, responsabilitate, disciplină și rigurozitate.

BENEFICII OFERITE

Ce îți oferim:
Training profesional specializat;
Atmosferă prietenoasă, echipă ambițioasă și pozitivă;
Program de lucru flexibil;
Salariu fix și bonus pentru performanță;

Avem plăcerea să vă oferim mai multe detalii despre produsele companiei noastre KROKOS GLOBAL HOLDING SRL.
O echipa de biochimisti de la compania franceza ROUSSELON SAS si-a propus sa creeze o gama de produse revolutionare, pe baza de colagen, care sa ofere toate acestea: sanatate, tinerete si frumusete.
La acest moment va punem la dispozitie cu ajutorul site-ului www.collazen.ro, o gama de produse menite sa va imbunatateasca in mod constant sanatatea si frumusetea.