Angajam jurist

BEJ PARVAN VIOLETA

Job expirat

RESPONSABILITATI

- redactare documente specifice activitatii de executare silita ( acte de executare silita, notificari, etc);
- monitorizare dosare executionale;
- preluarea, inregistrarea, indosarierea si arhivarea corespondentei.

CERINTE

- absolvent al Facultatii de Drept;
- integritate morala;
- capacitate de insuşire rapidă a informaţiilor;
- viteza mare de tehnoredactare(cunoasterea programelor word si excel);
- atenţie sporită la detalii;
- disponibilitate la program de lucru prelungit;
- capacitate de gestionare a situatiilor dificile şi prioritizarea activităţilor, adaptabilitate,
- corecta utilizare a limbii romane (scris şi vorbit);
- abilitati de comunicare intr-un mediu profesional care raspunde cerintelor clientilor;
- dorinta de a lucra in echipa pe termen lung,
- confidentialitate.

Punerea in executare a dispozitiilor cu caracter civil din titlurile executorii
Notificarea actelor judiciare si extrajudiciare
Comunicarea actelor de procedura prin agent procedural
Recuperarea oricaror creante pe cale amiabila
Consultanta privind legea insolventei pentru persoane fizice
Aplicarea masurilor asiguratorii dispuse de instanta judecatoreasca
Constatarea unor stari de fapt in conditiile prevazute de Codul de Procedura Civila
Intocmirea proceselor-verbale de constatare, in cazul ofertei reale urmate de consemnare
Intocmirea, potrivit legii, a protestului de neplata pentru cambii, bilete la ordin si cecuri, s.a.