angajam expeditioner/coordonator transport international marfa

ESTRA TRADING SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Societatea noastra desfasoara operatiuni de intermediere in transportul international de marfa inca din anul 1995, iar cerintele pentru ocuparea acestui post sunt urmatoarele:
- coordonarea activitatii de intermediere intre client si caraus
- preluarea si rezolvarea cererilor din partea clientilor
- gasirea solutiilor optime de desfasurare a transporturilor cu ajutorul burselor de transport si a carausilor cunoscuti din experienta proprie
- redactarea comenzilor de transport si urmarirea marfurilor pana la destinatie
- marirea portofoliului de clienti care este cel mai important criteriu de selectie pentru obtinerea acestui post

CERINTE

- cunoasterea a cel putin unei limbi straine
- permis conducere binevenit , daca exista
- experienta de minim 1 an in coordonare transport in cadrul unei case de expeditii
- seriozitate, abilitatea de a comunica si de a negocia, rezistenta in conditii de stres, disponibilitate de a sta peste program daca este cazul

BENEFICII OFERITE

- se discuta la interviu

DESCRIEREA FIRMEI

Expeditii rutiere internationale