angajam economist contabil

GOLDEN CHICKEN

Job expirat

RESPONSABILITATI

Înregistreaza zilnic documentele financiar- contabile in conformitate cu legislatia in vigoare .
- Intocmeste jurnalul de cumparari, de vanzari , registul de banca , de casa , balanta si registul jurnal .
- Intocmeste declaratiile lunare / trimestriale obligatorii pentru bugetul statului.
- Arhivarea in bune conditii a documentelor financiar- contabile

- Mentine relatia cu administratia financiara si cu celelalte institutii (ITM, Casa de pensii, etc.).
- Intocmeste situatiile financiare anuale, precum si alte documente solicitate de catre directorul economic
- Raportarea situatiilor cerute de directorul economic si conducerea societatii;
- Intregistreaza deconturile de cheltuieli lei/valuta
Cerinte
- experienta in contabilitate de cca. 5-10 ani
- studii superioare financiar- contabile
- cunostinte solide ale legislatiei in vigoare: Cod fiscal , Codul de procedura fiscala , OMFP 1802 .
- abilitati de organizare si planificare
- meticulozitate si acuratete
- spirit analitic, lucrul in echipa
- seriozitate

CERINTE

experienta in domeniu

BENEFICII OFERITE

se asigura transport distanta fata de bucuresti 15 km,locatia in orasul mihailesti

DESCRIEREA FIRMEI

productie