Angajam contabil cu experienta in fondurile europene

Asociatia PartNET - Parteneriat pentru Dezvoltare Durabila

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Efectuarea inregistrarilor contabile aferente proiectelor;
- Efectuarea inregistrarilor de deconturi, operatiuni derulate prin casierie, extrase de cont bancare;
- Evidenta obiectelor de inventar si a mijloacelor fixe;
- Calcularea salariilor si intocmirea statelor de plata;
- Intocmirea situatiilor financiare precum: note contabile, registrul jurnal, balante de verificare etc;
- Cunoasterea procedurilor emise de AMPOSDRU privind contabilitatea analitica pentru proiectele finantate prin FSE;

CERINTE

- Studii superioare universitare de lunga durata, profil economic, absolvite cu diploma de licenta;
- Experienta minim 3 ani in domeniul contabilitatii;
- Experienta in contabilitatea fondurilor europene;
- Nivel avansat de operare al programelor de contabilitate;
- Cunostinte IT: MS OFFICE, Internet Explorer;
- Excelente abilitati de organizare, comunicare si de raportare;
- Rezistenta la stres, capacitate de a lucra autonom si in echipa cu obtinerea rezultatelor in termenele proiectului;
- Cunoasterea limbii engleze/italiana/germana constituie avantaj.

* Se accepta doar CV model Europass cu poza, in limba romana si insotit de scrisoare de recomandare

Asociatia PartNET - Parteneriat pentru Dezvoltare Durabila este persoana juridica romana de drept privat, cu scop nepatrimonial, nonprofit, neguvernamentala si independenta, avand misiunea de a contribui la dezvoltarea durabila pe plan economic, social si cultural, la nivel local, regional şi national, în mediul urban şi rural, care implementeaza proiecte finantate din fonduri europene.