ANGAJAM CONTABIL CU EXPERIENTA / EXPERT CONTABIL

Grama Smart Contabilitate

Job expirat

RESPONSABILITATI

Candidatul ideal

Firma de contabilitate, si consultanta fiscala cauta contabil care sa poata completa o echipa consolidata profesional si uman. Suntem o companie stabila, in dezvoltare asumata, cu un focus clar asupra clientului si asupra calitatii Eserviciilor oferite acestuia. Din toate aceste motive si din multe altele acordam atentie fiecarui membru al echipei si ni se pare firesc sa facem acest lucru si cu cei pe care ii invitam pe aceasta cale sa ni se alature.

CERINTE

RESPONSABILITATI (CONTABIL) :

Scopul principal al rolului este de a realiza toate operatiunile financiar-contabile necesareevidentelor si relatiilor cu institutiile statului astfel:
- Contabilizeaza toate documentelor predate de catre clientii companiei;
- Efectueaza inchiderea conturilor de venituri, cheltuieli si TVA, verifica si regleaza balantele de verificare lunare;
- Intocmeste toate declaratiile lunare / trimestriale, urmareste depunerea si arhivarea acestora;
- Completeaza lunar Registrul Jurnal pe baza balantei de verificare;
- Completeaza trimestrial sau de cate ori este cazul Registrul de Evidenta Fiscala;
- Completeaza anual Registrul Inventar;
- Efectueaza toate operatiile necesare inchiderii exercitiului financiar si intocmeste proiectul situatiilor financiare semestriale si anuale.

BENEFICII OFERITE

Grama Contabilitate SRL (Grama Smart Contabilitate), membra a Corpului Expertilor Contabili si a Contabililor Autorizati din Romania are ca obiect principal de activitate servicii de contabilitate completa, consultanta contabila si financiara expertize financiare, raportari financiar-contabile pentru societati cu capital strain.

Societate care isi desfasoara activitatea in domeniul contabilitatii.
Sediul central, Piata Unirii.