Angajam contabil (avantaj pentru expert contabil)

BEDELCO EAST EUROPE SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

CANDIDATUL IDEAL:

Cunoasterea la nivel profesionist a legislatiei in domeniul financiar-contabil;
abilitati de comunicare si negociere;
capacitate de analiza si sinteza;
memoria cifrelor;
capacitate de autoorganizare si punctualitate;
rezistenta la efort si stres;
discernamant si capacitatea de a rezolva problemele;
putere de decizie si asumarea responsabilitatii;
memorie dezvoltata, judecata rapida;
capacitate de deductie logica

BENEFICII:

Salarizarea este in conformitate cu normele interne ale organizatiei;

Conform Codului Muncii nivelul de salarizare este confidential, fiind de datoria angajatorului de a aduce la cunostinta salariatului acest aspect; orice abatere de la aceasta norma va fi sanctionata disciplinar conform regulamentului intern al Companiei.

Education:

• High school: graduated with baccalaureate
• Higher education: Academy of Economic Studies.
• Specialization: accounting and / or finance and accounting.
• Experience: 3 years experience in accounting.

Skills:
• Register bills.
• Bank statement – registration.

• Compensation between customers.
• Settlement costs – preparing / checking.
• Journals of sale.
• Statements by the state budget and social insurance budget.
• Balance sheet.
• Tax legislation.
• Plant – accounting.

Social skills:
• Team spirit
• Communication
• Persuasive
• Sociable
• Ambitious

Tehnical skills:
• Office
• Internet
• Accounting software

Language:
• English
• French

CERINTE

Verificarea din punct de vedere fiscal a tuturor documentelor justificative ce implica venituri sau cheltuieli pentru firma
Verificarea scopului pentru care au fost efectuate cheltuielile si obtinute veniturile daca respecta obiectul de activitate al firmei
Indeplineste orice alta activitate specifica departamentului, la cererea superiorilor ierarhici carora li se subordoneaza
Inregistrarea documentelor justificative in programul de contabilitate

Facturi Storno
Evidenta facturi clienti/avize intrare-iesiri -explicatii
Facturi Clienti contabilizare tyres
Casierie: chitante/avansuri/decont inregistrat documente registru de casa
Registrul Casa verificari/monetar/intocmire/inchidere
Cecuri evidenta/Pregatire instrumente plata banca
Avize , Iesiri
Avize , Intrari
Verificare Sold Client
Facturi Furnizori Storno
Furnizori Interni Marfa ;

Raspunde de corectitudinea inregistrarilor contabile;
Raspunde de intocmirea si arhivarea, conform legii, a documentelor justificative si a registrelor contabile;
Raspunde de intocmirea corecta si la termen a raportarilor,lunare, trimestriale si anuale, precum si a rapoartelor solicitate de Contabil Sef;
Raspunde de confidentialitatea datelor la care are acces, pe intreaga durata a contractului individual de munca si dupa incetarea acestuia, indiferent de motive
Semnaleaza si rezolva orice abateri de la legislatia in vigoare
Atentioneaza persoanele ce nu respecta regulile interne Bedelco East Europe si urmareste rezolvarea situatiei create

BENEFICII OFERITE

Salariul de baza este remuneratia primita pentru realizarea la standarde superioare de calitate a sarcinilor si atributiilor stipulate in prezenta fisa a postului precum si in contractul individual de munca si in Regulamentul Intern;