Angajam Agent Transporturi

Tibbett Logistics

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Identificarea furnizorilor de servicii de transport, in vederea organizarii transportului de marfuri, respectand standardele de calitate ale companiei;
- Urmarirea procesului de livrare pe tot parcursul acestuia;
- Mentinerea relaiei cu soferii pentru localizarea acestora si stabilirea incarcarilor/descarcarilor de marfa;
- Veti oferi suport pentru recuperarea sumelor restante de la clientii pentru care oferiti servicii;
- Veti transmite informatii catre celelalte departamente interesate, cu privire la programul de livrare catre locatiile clientilor, intre depozite si retururi;
- Veti realiza rapoarte/situatii specifice domeniului logistic si de transport;

CERINTE

- Studii superioare tehnice/economice;
- Cunostinte temeinice de operare PC ;
- Abilitati de comunicare si negociere, dinamism, flexibilitate, spirit echipa;
- Capacitate de lucru cu termene;
- Experienta in stabilirea rutelor de transport si urmarirea/optimizarea costurilor aferente transportului de marfa;
- Experienta minim 3 ani in activitati similare, in firme cu profil asemanator (transport/distributie/logistica).

Daca esti o persoana proactiva, implicata in munca, pasionata de acest domeniu si te recunosti in descrierea de mai sus nu ezita sa aplici la acest job.

Pentru mai multe informatii va rog sa ne contactati la numarul de telefon 0721 201 561, sau sa ne trimiteti CV-ul dumneavoastra si va contactam noi

BENEFICII OFERITE

Oportunitatea dezvoltarii unei cariere profesionale in domeniul logisticii, intr-o companie multinationala dinamica si cu standarde profesionale ridicate.

Tibbett Logistics furnizeaza servicii logistice pentru sectoarele de retail, productie automotive, logistica si operatiuni intermodale prin terminalul nostru din Bucuresti.

Tibbett Logistics s-a dezvoltat in ultimii ani pentru a deveni unul dintre cei mai mari furnizor de Logistica si Supply Chain Services in Romania, in general, cu peste 112.500 m2 de spatii de depozitare in 17 locatii, aproape 1.400 de angajati, 130 de remorci si un terminal intermodal.