angajam agent de turism !

SC EUROPOINT SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

activitati specifice postului de agent de turism.

- operare in sistemele de rezervari

- creeare si vanzare oferte turistice/ pachete turistice (transport, cazare, transferuri, rent-a-car, alte servicii la sol)/programe turistice interne si externe, cazari interne si externe, circuite interne si externe- Organizari de conferinte, cursuri, seminarii, lansari de proiecte

- pregatirea ofertelor pentru licitatii, urmarirea derularii proceselor ulterioare licitatiilor.

- Corespondenta cu parteneri interni si externi

- Emiterea facturilor pentru serviciile solicitate de catre clienti cat si urmarirea incasarilor/platilor, efectuarea decontului.

- strangerea/creearea ofertelor pentru a fi postate pe site-ul agentiei cat si updatarea paginii de facebook

CERINTE

CANDIDATUL IDEAL:

- Experienta ca agent turism intr-o agentie de turism minim 2 ani-conditie OBLIGATORIE-infatisare placuta, ingrijita

- Studii superioare- reprezinta avantaj

- Experienta in utilizarea sistemelor de rezervari

- Experienta in crearea si administrarea de pachete turistice

- Cursuri de specialitate – reprezinta avantaj

-Cunostinte generale de turism, destinatii/ produse

- Cunostinte foarte bune de utilizare a PC-ului

- Cunoscator al limbii engleze la nivel de minim mediu!

- Persoana meticuloasa, rapida si responsabila- Excelente abilitati de comunicare

- Capacitatea de a respecta termene limita- disponibilitate de a se deplasa in tara- permis de conducere categ B

BENEFICII OFERITE

salariu si comision din vanzari
bonuri de masa
posibilitate decontare transport

Agentie de turism infiintata in 1997, specializata in business travel cauta sa-si dezvolte departamentul de leisure .