Analist Trezorerie

INTRAROM S.A.

Job expirat

RESPONSABILITATI

ˇ Colecteaza si transmite documente de la/ catre banci, inclusiv operatiuni cu numerar
ˇ Responsabil pentru evidenta, urmarirea si efectuarea platilor catre furnizorii de produse si prestatorii de servicii
ˇ Responsabil pentru evidenta creantelor comerciale, urmarirea incasarilor si transmiterea notificarilor catre clienti si departamentele interesate
ˇ Gestioneaza documentele de plata, extrasele bancare si instrumentele financiare - primirea, verificarea, evidenta si arhivarea acestora
ˇ Gestioneaza portofoliul de carduri emise in numele companiei si intocmeste evidenta operativa a tranzactiilor inregistrate
ˇ Introduce si proceseaza date in/ din sistemul ERP
ˇ Participa la intocmirea evidentelor operative interne si a raportarilor periodice catre banci, companii din grup si auditori
ˇ Gestioneaza operatiunile de casierie
ˇ Actualizeaza procedurile de lucru ale echipei de trezorerie si participa activ la proiectele departamentului
ˇ Mentine corespondenta cu furnizorii si clientii in legatura cu situatia platilor/ incasarilor

CERINTE

ˇ studii economice superioare
ˇ experienta intr-o pozitie similara constituie avantaj
ˇ cunostinte bune de operare PC, in special Excel si preferabil experienta de lucru intr-un ERP
ˇ cunostinte financiare satisfacatoare
ˇ cunostinte de limba engleza - nivel mediu
ˇ persoana organizata, responsabila, motivata, comunicativa, cu initiativa
ˇ abilitati de organizare si analiza, atitudine proactiva, capacitati bune de comunicare
ˇ permis conducere auto categoria B

Peste 10 ani de prezenta pe piata romaneasca au pozitionat INTRAROM ca principal furnizor de servicii ICT si solutii integrate. Din 1993, cand a fost infiintata si pana in prezent, Intrarom a investit peste 30 milioane euro in infrastructura si in pregatirea personalului.
Intrarom este subsidiara Intracom din Grecia, cel mai important furnizor de solutii de tehnologia informatiei si comunicatii din Sud-Estul Europei, cu prezente internationale in peste 50 de tari.