Analist formare profesionala senior

BRD - Groupe Societe Generale

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Realizeaza un plan anual de formare profesionala in conformitate cu strategia stabilita la nivelul Departamentului si se asigura de realizarea obiectivelor

- Colaboreaza cu Departamentul de Formare in realizarea activitatii de formare a fortei de vanzare a acestuia conform cerintelor legislatiei in vigoare

- Reprezinta societatea in relatia cu alte Departamente pe linia activitatii de formare

- Reprezinta societatea in fata autoritatilor (IMA, CSA si CSSPP) cu privire la activitatile de formare prevazute de legislatia in vigoare

- Se implica in activitatile de formare a animatorilor regionali ai societatii

- Ofera suport comercial si tehnic in activitatea de promovare desfasurata de animatorii regionali si de reteaua agentilor de asigurare subordonati persoane fizice prin crearea de documente, materiale suport si organizarea de sesiuni specifice de formare

- Se asigura de crearea suporturilor de formare necesare, autorizarea acestora conform legislatiei si a procedurilor interne aferente

- Actualizeaza permanent documentele realizate conform cu noutatile legislative si de piata

- Se implica proactiv in realizarea obiectivelor generale ale Departamentului

CERINTE

Experienţă profesională:

- Studii universitare de lunga durata

- Bune cunostinte despre domeniul pensiilor private

- Experienta relevanta in domeniul formarii profesionale de minimum 2 ani

- Experienta in realizarea unui plan de formare profesionala

- Experienta in livrarea de traininguri de produse si vanzari

- Experienta in coaching

- Experienta in crearea de materiale suport in activitatea de vanzare

Profilul candidatului:

- Abilitati de comunicare;
- Abilitati orientare spre client;
- Abilitati orientare spre rezultat;
- Adaptabilitate, eficienta si initiativa;
- Cooperare;

- Dezvoltarea capitalului uman

- Atentie la detalii, meticulozitate

- Cunoasterea limbii engleze la nivel avansat

BENEFICII OFERITE

Aveti oportunitatea dezvoltarii unei cariere de succes intr-o companie solida si dinamica, membră a unui important grup financiar internaţional;
- Pachet salarial motivant.

Doar candidatii selectati vor fi contactati pentru un interviu, restul aplicatiilor fiind pastrate in baza de date a companiei pentru oportunitati viitoare.

BRD - Groupe Societe Generale este a doua banca romaneasca, dupa activele bancare.

Cu o capitalizare de 3,5 miliarde euro la sfarsitul lunii aprilie 2006, BRD - Groupe Societe Generale detine prima pozitie, conform acestui indicator, intre societatile din domeniul financiar, listate la Bursa de Valori Bucuresti si a doua pozitie dupa acelasi nivel al capitalizarii bursiere daca luam in considerare toate companiile listate la BVB, indiferent de domeniu.