ANALIST FINANCIAR

PSY CONSULTANCY

Job expirat

RESPONSABILITATI

• asigura standarde ridicate in contabilitate si raportare, precum si conformitatea cu legislatia locala si internationala;
• asigura un mediu constant de control;
• realizeaza raportari (CPP, cash flow, bugete, etc.);
• activitati de contabilitate primara;
• opereaza facturi, extrase, chitante etc;
• coordoneaza fluxul informatic;
• realizeaza analize financiare in vederea fundamentarii deciziilor de afaceri;
• urmareste rezultatele activitatii, le compara cu bugetul si face recomandari pentru corectarea situatiilor nefavorabile;
• face analiza cash-flow-ului;
• analizeaza rulajul stocurilor si face recomandari de optimizare;
• asista departamentele in realizarea analizelor si rapoartelor financiare;
• utilizeaza programe de contabilitate si programe speciale

CERINTE

• studii superioare (Finante, Contabilitate, Administratie Publica sau alte domenii economice); experienta anterioara (proiecte / sarcini asemnatoare);
• puternice aptitudini analitice;
• capacitate de a prelucra mari volume de informatii;
• capacitate de organizare, concentrare si luarea deciziilor in conditii de presiune a timpului;
• capacitate de organizare a timpului, sarcinilor si locului de munca;
• abilitati puternice de munca in echipa, capacitatea de a comunica in cadrul organizatiei;
• capacitatea de a se concentra pe realizarea mai multor sarcini in acelasi timp;
• atentie la detalii;
• implicare si initiativa;
• persoana inclinata spre autodezvoltare, cu simtul raspunderii, organizata, planificata, discreta
• abilitati generale de operare pe computer (MS Office, Access);
• cunoasterea limbii engleze (nivel mediu);
• cunoasterea programelor de contabilitate (SAP, WizCount etc.)

BENEFICII OFERITE

• salariu atractiv
• alte beneficii (cf. politicii de recompensare a firmei)