ANALIST FACTORING

PATRIA CREDIT

Job expirat

RESPONSABILITATI

– Intocmirea aplicatiilor de factoring, inclusiv analiza financiara si sustinerea loc in comitetul de credite.
– Administrarea tranzactiilor de factoring (contractare, verificare conditii preliminare, verificarea documentatiei pentru trageri, initierea disbursarilor, urmarirea scadentelor si a incasarilor, alocarea platilor, etc.).
– Monitorizeaza portofoliul de tranzactii de factoring.
– Colaboreaza cu departamentul juridic in vederea redactarii contractelor de factoring.
– Acorda suport si training unitatilor din retea, colegilor din alte departamente in vederea promovarii, vanzarii si administrarii produselor de factoring.

CERINTE

– Studii superioare economice;
– minim 1 ani experienta in analiza de credit PJ/IMM;
– Se considera avantaj: experienta de Relationship Manager in vanzare credite persoane juridice.

Cea mai mare institutie nebancara de microfinantare din Romania, avand o experienta de peste 14 ani de acordare a creditelor pe piata locala.