Analist Credite IMM- Divizia Analiza Credite

LIBRA INTERNET BANK SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Analizeaza dosarele de credit transmise de sucursale conform procedurilor in vigoare;
- Studiaza componenta acestor dosare si verifica daca acestea contin toate documentele mentionate in normele interne ale bancii, in functie de categoria de credit solicitat;
- Solicita sucursalelor completarea documentelor cu informatii suplimentare atunci cand aceste informatii sunt necesare fundamentarii analizei clientilor;
- Analizeaza solicitarile sucursalelor in legatura cu modificarea conditiilor contractuale pentru creditele in derulare;
- Asigura suport personalului din sucursale, celor din vanzari si analistilor pentru activitatea de creditare IMM-uri;
- Asigura respectarea confidentialitatii operatiunilor bancare, respectarea prevederilor Regulamentului de Ordine Interioara precum si a tuturor normelor BNR si a normelor interne referitoare la operatiunile de creditare;
- Raspunde de pastrarea documentelor privind activitatea departamentului conform normelor Libra Internet Bank.

CERINTE

- Studii superioare economice finalizate;
- Experienta minim 1 an in analiza credite (de preferat persoane juridice);
- Cunostintele financiar-bancare reprezinta un avantaj;
- Cunoasterea limbii engleze (scris si conversational).

Ai drept calitati spiritul dinamic, perseverenta si entuziasm? Iti doresti o cariera de succes in mediul financiar-bancar?

In Libra Internet Bank iţi oferim un mediu de lucru provocator, modern şi orientat către rezultate. Suntem organizaţia care susţine tinerii excepţionali, ambiţioşi, care doresc să-şi contureze un brand profesional şi să-şi dezvolte cariera îndrumati de specialiştii băncii.
Suntem o echipă tânără şi dinamică. Vei găsi adevăraţi profesionişti, oameni cu experienţă, comunicativi şi proactivi care apreciază performanţa. Entuziasmul şi energia acestora îţi vor oferi o atmosferă de lucru plăcută şi colegială.

Te asteptam alaturi de echipa noastra!