Analist cantitativ

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

- supervizarea si participarea la elaborarea metodologiei de lucru (chestionar,esantion) si a activitatii de teren
- verificarea introducerii datelor, analiza si prelucrarea datelor
- supervizarea redactarii rapoartelor de cercetare
- participarea la intalnirile cu clientii in vederea elaborarii planului de cercetare sau a prezentarii rezultatelor, - comunica cu clientii pe tot parcursul contractului.
- elaboreaza propuneri de cercetare calitativa in functie de cerintele clientului;
- Este implicat activ in marirea protofoliului de clienti al companiei

CERINTE

- Experienta in cercetarea de piata de cel putin 2 ani (nu exclusiv intr-o firma de cercetare de piata)
- Abilitati de comunicare, sinteza si analiza
- Spirit inovativ
- Absolvent ASE sau Sociologie
- Cunostinte statistice temeinice
- Fluenta in limba engleza (scris, vorbit)
- Capacitate de lucru in conditii de stres.
-Foarte bune abilitati de comunicare si interrelationare si bun coechipier (sociabil);
- Orientat pe rezultate;
- Excelente abilitati de comunicare verbala si scrisa cu persoane de pe diferite pozitii ierarhice;
- Bun cunoscator al pietei de media si advertising din Romania;

BENEFICII OFERITE

- Dezvoltare profesionala intr-un mediu placut si motivant
- Mediul de lucru modern si profesionist;
- Transfer de know-how permanent;
- Plan de cariera, motivare si dezvoltare;
- Implicarea intr-un proces de induction care sa faciliteze adaptarea si integrarea;
- Salariu atractiv si bonusuri de performanta;
- Training continuu;
- Raport echilibrat program de lucru-timp liber;