Analist Administrare Produse PF

BRD - Groupe Societe Generale

Job expirat

RESPONSABILITATI

Principalele responsabilităţi:

- Asigura prelucrarea setarilor aferente angajamentelor Persoane Fizice, inclusiv pentru angajamentele renegociate si restructurate, in sistemele informatice;
- Asigura redactarea/editarea contractelor (credite de consum, imobiliare / ipotecare; acte aditionale, etc.);
- Asigura editarea/ redactarea tuturor contractelor de garantie, notificarilor catre asiguratori, precum si solicitarea inscrierii avizelor de garantie reala mobiliara la AEGRM, ;
- Efectueaza resetarea angajamentelor/ modificarea garantiilor, din initiativa bancii sau la cererea clientilor;
- Asigura inregistrarea, verificarea comisioanelor si a primelor de asigurare;
- Urmareste /asigura indeplinirea conditiilor de aprobare (anterioare punerii la dispozitie a creditului)
- Urmareste primirea din Front Office a documentelor originale aferente dosarelor de credit (ex contracte de credite, contracte de ipoteca mobiliara / imobiliare, cereri polite de asigurare, etc) si asigura arhivarea acestora;
- Asigura analiza, verificarea si prelucrarea solicitarilor DAC (conventii);
- Efectueaza alte operatiuni in conformitate cu prevederile cadrului normativ al Bancii, in care este mentionata functia respectiva;
- Asigura respectarea prevederilor documentelor normative privind Supravegherea Permanenta ;
- Colaboreaza cu compartimentul Supraveghere contabila si intervine in rezolvarea diferentelor BK – GL;
- Asigura actualizarea bazelor de date interne a Centrului Regional Servicii Clienti;
- Asigura pregatirea documentelor pentru arhivare si transmiterea acestora catre arhiva.

CERINTE

Cunoastere produse, norme si proceduri asociate
- Cunoastere sisteme si aplicatii informatice specifice
- Cunoasterea legislatiei in vigoare in domeniul bancar
- Cunostinte informatice: Excel, Word , PPT

Profilul candidatului:

• Orientare spre rezultate
• Abilitati de comunicare
• Cooperare, lucru in echipa
• Obisnuinta de a lucra intr-un mediu operativ
• Organizare
• Hotarare si perseverenta in rezolvarea sarcinilor
• Atentie la detalii

BENEFICII OFERITE

- Oportunitatea de a lucra intr-un mediu profesionist
- Tip de contract: Contract pe perioada nedeterminata

BRD - Groupe Societe Generale este a doua banca romaneasca, dupa activele bancare.

Cu o capitalizare de 3,5 miliarde euro la sfarsitul lunii aprilie 2006, BRD - Groupe Societe Generale detine prima pozitie, conform acestui indicator, intre societatile din domeniul financiar, listate la Bursa de Valori Bucuresti si a doua pozitie dupa acelasi nivel al capitalizarii bursiere daca luam in considerare toate companiile listate la BVB, indiferent de domeniu.