SC ALFA NEO HOME SRL

SC ALFA HOME SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Preluarea comenzilor de mobilier,
- Incheierea de contracte de vanzare
- Prezentarea produselor expuse în showroom;
- Consilierea clienților și vânzarea de mobilier la comandă;
- Informarea corectă și completă a clienților;
- Gasirea solutiilor tehnice pentru realizarea mobilierului
- Realizarea proiectelor de mobilier pentru prezentare in AutoCad,
- Realizeaza documentația tehnică necesară executării mobilierului
- Intocmeste proiectele de executie in vederea lansarii in productie a comenzilor si urmareste realizarea acestora in procesul de fabricatie;
- Realizarea planului de vanzari
- Respectarea procedurilor interne și o comunicare internă bună;
- Mărirea și dezvoltarea portofoliului de clienți;

CERINTE

- studii medii, constituie avantaj studii superioare
- cunostinte avansate de proiectare mobilier in Autocad sau un program similar
- Persoana comunicativa, sociabila,cu simt de raspundere si initiativa, abilitati de negociere
- Experienta in amenajarea locuintelor si birourilor
- Rezistenta la stres,
- Foarte bune cunostinte legate de procesul de productie a mobilierului

BENEFICII OFERITE

Salariu
bonus din vanzari

SC ALFA NEO HOME este o companie romaneasca producatoare de mobilier tapitat ( canapele si paturi) si mobilier din pal si mdf ( bucatarii, living-uri , dressing-uri, birouri, cabinete medicale, hoteluri).
Cu o gama variata de produse de inalta calitate, venim in intampinarea clientilor pentru a le oferi ceea ce isi doresc si impreuna cu consilierii nostri le dam acestora posibilitatea sa-si creeze si personalizeze mobilierul dorit.
Suntem preocupati de conforul si durabilitatea produsului, astfel ca in procesul de concepere si productie al mobilierului, selectam materialele utilizate din punct de vedere calitativ si estetic, garantand calitatea acestora.