Ajutor de bucatar

SC FAST EAT INVEST GROUP SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- experienţă minimum 1 an pe un post similar in prelucrare la rece (salate, sandwich-uri);
- receptivitate, calm, seriozitate, corectitudine;
- adaptare la un program de lucru flexibil;
- cunoaşterea proceselor tehnologice de preparare a alimentelor;
- rigurozitate in ceea ce priveşte regulile de igienă in alimentaţia publică;
- abilitatea de a prepara produse de gastronomie in conformitate cu reţetele de preparare;
- respectarea fluxurilor tehnologice in conformitate cu procedurile curente de lucru in bucatarie;
- abilitate pentru lucru in echipă.

CERINTE

- pregateşte preparatele din reţetarul unităţii in conformitate cu standardele in vigoare;
- respecta standardelor HACCP (etichetare, curăţenie etc.);
- verifică şi respectă zilnic fişa de producţie;
- montează preparatele pentru servire şi realizează elementele estetice;
- participă activ la intreţinerea ustensilelor de bucătarie şi a echipamentului din dotare;
- tine cont de perisabilitate, termenul de valabilitate, de modul in care urmează să fie folosite ingredientele;
- verifică calitatea/aspectul/cantitatea produselor servite.

BENEFICII OFERITE

- un mediu de lucru occidental;
- carte de muncă şi posibilitatea dezvoltării profesionale;
- posibilităţi de promovare rapidă;
- un echilibru corect in viaţa personală şi profesională;
- cele mai bune practici şi inovaţii din domeniu;

Lanţ national de restaurante , aflat in plina expansiune, ce promoveaza o alimentaţie echilibrata şi sănătoasă angajează oameni pasionati de gastronomie.