Ajutor bucatar

Ramayana Cafes SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Candidatul ideal

Suntem in cautare de un ajutor de bucatar iscusit si pasionat de mancare buna si sanatoasa. Activitatea se desfasoara intr-o spatioasa si frumoasa bucatarie din Splaiul Independentei nr.319 (Sema Parc).

Abilitati necesare

- candidatul ideal are experienta si pasiune pentru tot ceea ce inseamna bucatarie.
- dinamic si creativ;
- cunoaste procesele tehnologice de preparare a alimentelor;
- rigurozitatea in ceea ce priveste regulile de igiena in alimentatia publica;
- organizat, cu spirit de echipa;
- atent la detalii;
- seriozitate si promtitudine;

CERINTE

- organizeaza si raspunde de intreaga activitate de pregatire a materiei prime in vederea realizarii preparatelor;
- prepara produsele aflate in meniu, sub indrumarea chef-ului bucatar;
- respecta normele de depozitare ale produselor, semipreparatelor şi preparatelor alimentare;
- debaraseaza si asigura curatenia bucatariei;

Ramayana Contract Catering este divizia de productie mancare a cafenelelor Ramayana. Sediul nostru este in incinta Sema Parc, in Regie, la cativa pasi de statia de metrou Petrache Poenaru.
Bucataria in care producem mancarea este dotata cu utilaje de ultima generatie, arata bine si este foarte curata. Echipa noastra este tanara, vesela si prietenoasa si abia asteapta sa primeasca noi