Agentie Marketing Online - Angajam Specialist PPC - Google Adwords

SC DELIGHT SOLUTIONS SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Principalele responsabilitati:
• Dezvoltarea si optimizarea continua a campaniilor de Google Adwords
• Setarea si optimizarea campaniilor, a anunturilor si a paginilor de destinatie
• Urmarirea, raportarea si analiza prin Google Analytics
• Testarea, colectarea si analiza datelor, identificarea trendurilor si insightulorri astfel incat sa se eficientizeze constant campaniile
• Bunul management al bugetelo si estimarea costurilor periodice
• Analiza competitiei

CERINTE

Cerinte:
• Experienta in Online Marketing.
• Experienta in dezvoltarea si optimizarea campaniilor Google AdWords
• Intelegerea conceptelor de performance marketing, conversie si experienta in A/B testing.
• Persoana cu vointa de munca, rezistenta la stres si capabila sa lucreze pe mai multe proiecte in acelasi timp
• Limba engleza

BENEFICII OFERITE

Certificarea Google Analytics reprezinta un mare avantaj!
Totodata, reprezinta un avantaj abilitatea de buna comunicare.

Program - FULL TIME / PART TIME.
Oferta salariala se negociaza la interviu.

Companie ce activeaza pe piata online din Romania din 2006 si administreaza diverse proiect.e