Agenti turism

Movenpick tour operator and travel agency

Job expirat

RESPONSABILITATI

Candidatul va ocupa postul de agent de turism avand urmatoarele responsabilitati:
Va prelua cererile de oferta alocate sau primite spontan, va contacta rapid clientii si va mentine legatura cu acestia pe intreaga derulare a procesului de vanzare: prelucrare oferta, transmitere oferta clienti,
( NUMAI AGENTI DE TURISM CU EXPERIENTA)
preluare rezervare, transmitere rezervare partener extern, facturare, emitere documente de calatorie, evidenta platilor.
Prelucrarea ofertelor de la partenerii externi: traducerea in limba romana a facilitatilor hotelurilor, calcularea preturilor si introducerea lor pe site-ul agentiei.
Va oferi servicii de consultanta turistica potentialilor clienti.

CERINTE

Candidatul ideal
Cunostinte avansate (scris, vorbit) de limba engleza obligatoriu.
Abilitati de comunicare in limba engleza.
Pro-activ, organizat, ordonat, punctual, spirit de echipa.
Cunostinte avansate operare PC (Microsoft Outlook, Word, Exel)
Creativitate si initiativa.

BENEFICII OFERITE

negociere la inrview

DESCRIEREA FIRMEI

agentia de turism touroperator