Agent vanzari zonal (SE) - aparatura medicala

ABC Human Capital

Job expirat

RESPONSABILITATI

Studii superioare absolvite (economice , marketing, medicale);
Experienta in vanzari minimum 2 ani (produse si servicii) si in domeniul vanzarii de aparatura medicala minim 1 an; Bune abilitati de comunicare si negociere, prezenta agreabila;
Cunostinte temeinice despre tehnicile de vanzare si de abordare a clientilor;
Constiinciozitate, responsabilitate si punctualitate; Dinamism, motivatie si perseverenta in atingerea obiectivelor;
Orientare spre client si rezultate;
Abilitate de a lucra independent;
Cunostinte foarte bune de operare PC;
Buna capacitate de planificare si organizare;
Capacitate de asimilare rapida, respectarea termenelor limita;
Permis de conducere categoria B;
Limba Engleza – minim nivel mediu;
Disponibilitate pentru deplasari in tara si pentru program flexibil de lucru.

CERINTE

Prospectarea pietii, identificarea potentialilor clienti, contactarea acestora pentru ofertare si actualizarea bazei de date;
Cercetare de piata, analiza concurentei si stabilirea de comun acord cu echipa de coordonare a celei mai bune strategii de piata;
Prezentarea, promovarea si vinzarea produselor in conformitate cu standardele si politicile comerciale ale companiei;
Intocmirea documentatiei premergatoare intalnirilor cu clientii; Gestionarea pietii din zona geografica arondata;
Promovarea aparaturii medicale imagistice in zona arondata;
Acordarea informatiilor tehnice si comerciale clientilor cu care intra in contact; Realizarea planului lunar si anual de vanzari; Intelegerea si urmarirea atingerii obiectivelor companiei; Actionarea in spiritul valorilor companiei; Mentinerea si dezvoltarea relatiilor cu factorii de decizie din spitale, clinici, raspunde de dezvoltarea raporturilor dintre clienti si companie;
Vizitarea regulata a clientilor din zona arondata, respectand programul de vizite (zilnic/saptamanal/lunar) pe traseele stabilite; Urmarirea comenzilor si a contractelor comerciale incheiate cu clientii, in vederea onorarii la timp a comenzilor;
Raportarea zilnica a activitatii catre superior.

CV-urile pot fi trimise la urmatoarea adresa: elena.gorea@abchumancapital.ro

ABC Human Capital – Agentie de recrutare & Executive Search, dezvolta din anul 2005 proiecte de headhunting si recrutare pentru mai mult de 250 de companii prezente pe piata din Romania. Majoritatea proiectelor derulate de agentia noastra se adreseaza pozitiilor de middle si top management, insa compania are experienta si in recrutarea de personal pentru posturi entry level.
Gama serviciilor noastre este alcatuita astfel incat sa raspunda nevoilor companiilor client ― de la selectia si recrutarea personalului, pana la evaluarea profesionala a candidatilor sau a personalului angajat, precum si implementarea de programe de sustinere a persoanelor vizate readaptarii la noile exigente ale pietei fortei de munca.

Portofoliul nostru de clienti: http://www.recrutaresiselectie.ro/portofoliu/