Agent vanzari sisteme/programe IT

Datagram Online

Job expirat

RESPONSABILITATI

Compania noastra dezvolta ofera clientilor sai diverse sisteme informatice. Interesul Datagram este acela de gasirea permanenta de clienti noi. Agentul de vanzare nu va realiza decat cautarea si gasirea de clienti noi, nimic altceva. Postul de vanzari va acoperi doua activitati principale:
1. Activitate de telesales. Responsabilitati:
- Prospectarea pietei: cautarea datelor de contact pentru companiile targetate
- Calificarea prospectiilor: contactarea companiilor targetate telefonic pentru a identifica daca exista potential de business cu acestea
- Urmarirea oportunitatilor: trimiterea prezentarilor, materialelor explicative, mailuri periodice de promovare catre companiile care prezinta potential de business pentru noi
- Stabilire intalniri pentru prezentarea serviciilor companiei

2. Activitate de vanzari directe. Responsabilitati:
- Stabilirea si sustinerea intalnirilor cu prospectii interesati
- Promovarea si pozitionarea serviciilor oferite de companie in fata clientilor
- Urmarirea conturilor care prezinta interes in vederea semnarii contractelor pentru achizitia de sisteme IT
- Cresterea numarului de clienti ai companiei
- Cresterea valorii serviciilor oferite catre clientii companiei

CERINTE

Doua aspecte sunt foarte importante:
- Abilitati foarte bune de comunicare cu clientii
- Abilitati de intelegere a programelor IT
De asemenea, cunoasterea limbii engleze constituie un avantaj.

BENEFICII OFERITE

Pachet salarial format din:
- salariu fix;
- comision din vanzari;
- telefon.
Este necesara o perioada de proba.

Datagram este o companie romaneasca de software si website design, infiintata in anul 2001. Solutiile noastre au adus satisfactie clientilor de toate tipurile, de la giganti ai lumii auto la firme mici. In acesti 12 ani, Datagram si-a castigat o buna reputatie de furnizor de incredere in domeniul tehnologiei informatiei, indeplinind cerinte de dezvoltare de aplicatii software pentru clienti din diverse domenii de afaceri.