Agent vanzari prin telefon

Clearanswer

Job expirat

RESPONSABILITATI

Initiaza apeluri telefonice catre fosti clienti cu scopul incheierii de contracte noi de servicii de telecomunicatii;
Identifica si intelege nevoile clientilor, cu scopul de a propune spre vanzare produse si servicii care se potrivesc nevoilor exprimate de acestia;
Construieste, adapteaza si propune clientului oferte de servicii de voce, date si televiziune
Contribuie la realizarea obiectivelor de vanzare
Menţinerea permanenta a standardele de performanta;

CERINTE

- Dorinta si capacitatea de a invata rapid informatii despre produsele si serviciile de telecomunicatii;
- Creativitate si orientarea catre rezultate;
- Capacitatea de a lucra intr-un mediu in schimbare;
- Atitudine pozitiva, spirit de echipa si placerea de a lucra cu clientii;
- Reprezinta un avantaj experienta in vanzari

BENEFICII OFERITE

- Pachet salarial atractiv si competitiv;
- Bonus de performanta
- Training oferit la cele mai inalte standarde;
- Desfasurarea activitatii intr-o echipa tanara si profesionista, intr-o locatie cu cele mai bune dotari.

Inca din 1998, Clearanswer ofera suport agentilor de vanzari face to face , servicii client si programe de marketing unor importante companii de servicii mobile, internet si consultanta financiara din Marea Britanie si din ce in ce mai mult si din Europa.