Agent vanzari materiale de constructii

ABC Human Capital

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Mentinerea contactelor in vederea realizarii de noi vanzari cu clientii traditionali ai firmei precum si cu noii clienti
- Identifica si abordeaza potentialii clienti, dezvoltand portofoliu de clienti
- Prezentarea produselor catre distribuitori, constructori, direct catre magazine si introducerea lor in caietele de sarcini
- Calculeaza ofertele de pret pe baza catalogului de produse, lista de pret,
- Prospectaeaza piata si cunoaste competitorii,
- Atragerea de noi clienti, dezvoltarea bazei de date,
- Insusirea tuturor informatiilor tehnice despre produsele firmei din programul de vanzari,
- Evidenta tuturor vizitelor si ofertelor, rapoarte de activitate,
- Indeplinirea planului de vanzari

CERINTE

- Experienta prealabila in vanzari, de preferinta intr-un domeniu similar de activitate sau in domeniul constructiilor
- Carnet de conducere ctg B - obligatoriu;
- Disponibilitate pentru deplasari in teritoriu;
- Spirit de echipa, ambitios, fluenta in exprimare,valori si principii morale solide,
- Asumarea responsabilitatii, asumare riscuri calculate, pragmatism, capacitate de evaluare,
- Experienta interumana, abilitatea de a lucra sub presiune.

BENEFICII OFERITE

Salariu fix si comision, masina, telefon

ABC Human Capital – Agentie de recrutare & Executive Search, dezvolta din anul 2005 proiecte de headhunting si recrutare pentru mai mult de 250 de companii prezente pe piata din Romania. Majoritatea proiectelor derulate de agentia noastra se adreseaza pozitiilor de middle si top management, insa compania are experienta si in recrutarea de personal pentru posturi entry level.
Gama serviciilor noastre este alcatuita astfel incat sa raspunda nevoilor companiilor client ― de la selectia si recrutarea personalului, pana la evaluarea profesionala a candidatilor sau a personalului angajat, precum si implementarea de programe de sustinere a persoanelor vizate readaptarii la noile exigente ale pietei fortei de munca.

Portofoliul nostru de clienti: http://www.recrutaresiselectie.ro/portofoliu/