Agent vanzari / Inginer vanzari

Mecanex

Job expirat

RESPONSABILITATI

Promovarea produselor şi a soluţiilor tehnice oferite de companie, negocierea contractelor şi urmărirea derulării acestora, menţinerea unor relaţii strânse cu clienţii în vederea respectării condiţiilor contractuale, mărirea şi dezvoltarea portofoliului de clienţi.

CERINTE

Studii superioare – constituie avantaj
Experienţă în vânzări şi abilităţi tehnice
Fire sociabilă şi comunicativă, orientată spre rezultate, adaptabilă, serioasă
Carnet conducere categoria B
Limba engleză scris-vorbit.

BENEFICII OFERITE

Pachet salarial atractiv:
- salar fix
- comision
- autoturism de serviciu şi laptop.

MECANEX SA este o companie specializată în producția de pompe de apă și produse turnate de fontă.  Societatea a fost înființată la începutul anilor '70, în Botoșani. Începând cu 2002, compania are un acționar majoritar privat, acesta fiind și anul în care s-au început investițiile în dotarea cu echipamente moderne, necesare creșterii competitivității pe piața produselor de profil.  La ora actuală, MECANEX livrează produse turnate din fontă în Germania, Austria,Italia și Elveția.  Pe segmentul de piață reprezentând pompe de lichide, MECANEX este unic producător pentru mai multe tipuri și acoperă o mare parte din necesarul intern de aceste produse.