Agent Vanzari-Distributie

Persons

Job expirat

RESPONSABILITATI

Persons Romania cauta pentru clientul nostru, o companie importanta din domeniul constructiilor Agent Vanzari Distributie.

Daca esti o persoana dinamica, dornica de a atinge rezultate masurabile, care stie cum sa gestioneze realtiile cu clientii si colaboratorii, asteptam sa te cunoastem.

Responsabilitati
• Distribuirea si promovarea produselor
• Realizarea in zona repartizata a target-ului de vanzari stabilit
• Incasarea si depunerea debitelor la caserie
• Participarea la stabilirea planului de vizite si respectarea acestuia
• Mentinerea si dezvoltarea relatiilor cu clientii, rezolvarea situatiilor ce pot aparea (plangeri, reclamatii, intarzieri)
• Prospectarea pietei in vederea cunoasterii necesarului de consum, analiza evolutiei preturilor si a concurentei
• Respectarea listelor de preturi, ofertelor, politicii de discount-uri, termenelor de plata, conditiilor de creditare, stabilite prin contractul incheiat cu clientul

CERINTE

Cerinte
• Permis conducere-cat. B
• Experienta in promovarea si vanzarea produselor din domeniul distributiei materialelor de constructii- minim 2 ani
• Studii medii
• Abilitati operare PC
• Disponibilitatea la calatorii

Profilul candidatului
• Abilitati de comunicare si negociere
• Orientare catre client
• Abilitati de rezolvare de probleme
• Atitudine profesionista- demostrata prin modul de comunicare, tinuta si comportament in relatia cu clientul

BENEFICII OFERITE

Beneficii
• Pachet salarial atractiv alcatuit dintr-o parte fixa+comision, bonusuri
• Tichete de masa

Persons este o agentie integrata de resurse umane, infiintata la sfarsitul anului 2015 de catre o echipa de antreprenori cu experienta in mediul de business.

Start-up inteligent, pozitiv si inovator, echipa noastra si-a propus sa revitalizeze modul in care interactionam ca specialisti in resurse umane, atat cu angajatorul, cat si cu potentialul candidat.

Echipa noastra furnizeaza servicii integrate de:
• Recrutare si selectie de personal; Executive Search
• Administrare de personal si Salarizare
• Leasing de personal
• Consultanta in resurse umane
• Centru de evaluare de personal
• Outplacement