Agent vanzari B2B/ Reprezentant vanzari B2B - Offline si online

SC BORIBON COM SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Ce vei face la noi:
-prospectezi piata offline si online;
-contactezi si identifici noi clienti si noi oportunitati;
-iti programezi si desfasori intalniri cu potentialii clienti;
-abordezi in mod direct pe teren potentialii clienti;
-gestionezi si mentii baza de clienti existenta;
-negociezi termenii contractuali, finalizezi contractele comerciale in functie de negociere;
-gestionezi si mentii relatia cu contractorii (termene de plata, de livrare, expunerea comerciala a produselor);
-raportezi activitatea zilnica.
Ce vei gasi la noi:
-mediu de lucru placut cu oameni deschisi si intelegatori;
-iti vom face contract individual de munca pe perioada nedeterminata cu program full time ;
-training pe produs, vanzare , proceduri;
-salariu compus din parte fixa, tichete de masa + comision;
-telefon de serviciu;
-posibilitate autoturism pentru deplasari in interes de serviciu;
-Descktop la birou pentru buna desfasurare a activitatii.;

CERINTE

Stim ca ideal nu exista, dar ne-ar placea sa ai viziune idealista si de invingator.
Ne-ar placea sa ai permis de conducere de minim 2 ani, ca sa ne distram altfel, nu pe la constatari accidente.
Am vrea sa ai experienta in vanzari dar esti binevenit daca ai doar entuziasm si dorinta de invatare a acestui domeniu -retail jucarii creativ-educative.
Dovedesti capacitate de relationare si deschidere catre oameni - in cursul interviului la inceput, apoi in perioada de training si apoi pe teren, telefonic sau in scris.
Ai cu 7 ani in plus si anume cei 7 ani de acasa, cu o prezenta agreabila, tinuta ingrijita si tonalitate placuta.
Stii ca orice problema este o oportunitate si orice piedica te duce pe drumul corect.
Gasesti solutii fara a accentua problema si a face o stire de audienta maxima pe tema problemei.
Daca ploua afara esti la fel de happy ca atunci cand esti in concediu si vremea este favorabila hobby-urilor tale.
Esti perseverent, serios, dar nu atat de serios incat sa nu stii de gluma.
Esti orientat catre rezultat si dezvoltare.
Stii sa ne povestesti cate ceva in limba engleza.
*postul este unul entry-level/fara experienta

BENEFICII OFERITE

salariu compus din parte fixa, tichete de masa + comision, telefon de serviciu, posibilitate autoturism pentru deplasari in interes de serviciu

nfiintat in 2004 , Boribon a devenit in scurt timp unicul distribuitor de jucarii creativ-educative a brandului frantuzesc Djeco.

Plecand de la ideea de a invata jucandu-te, alegem la fiecare ahizitie jocuri si jucarii noi si provocatoare atat pentru copii cat si pentru intreaga familie sau prieteni.

Kituri creative, jocuri de logica , board game-uri, papusi din materiale non-toxice pentru bebelusi, sunt doar o mica parte din lucrurile minunate pe care le oferim cu drag celor ce ne trec pragul.

Echipa Boribon este una unita si caracterizata de bunavointa si comunicare.