Agent Vanzari Asigurari de Sanatate

MC Val Agent de Asigurare

Job expirat

RESPONSABILITATI

 Prospectarea permanenta a pietei si promovarea asigurarilor private de sanatate ;
Contactarea potentialilor clienti;
 Identificarea nevoilor de asigurare ale clientilor ;
 Construirea de oferte pentru clienti si finalizarea vanzarilor;
 Oferirea de servicii post vanzare clientilor pe durata derularii contractului.

CERINTE

 Studii medii, studiile superioare constituie avantaj;
 Sa fii persuasiv si perseverent;
 Sa ai spirit de initiativa si capacitate de a relationa cu diverse tipologii de oameni ;
 Sa ai bune abilitati de comunicare, negociere si orientare catre rezultate;
 Experienta in vanzari constituie un avantaj.

BENEFICII OFERITE

Oportunitatea de specializare si perfectionare prin participarea la programe de pregatire profesionala ,din ce in ce mai complexe, in functie de performantele obtinute;
Comisioane si bonusuri motivante.

DESCRIEREA FIRMEI

Intermediere asigurari de sanatate.