Agent vanzari

ihair

Job expirat

RESPONSABILITATI

- stabileste si implementeaza strategiile de marketing pentru brandurile alocate
- defineste caracteristicile de brand
- propune activitati de marketing cu scopul de a consolida importanta brandului
- elaboreaza analiza de marketing pentru brandul reprezentat;
- planifica si monitorizeaza bugetele pentru departamentul de marketing
- urmareste dezvoltarea pe piata a produselor / serviciilor companiei
- mentine relatia cu clientii companiei si are ca obiectiv extinderea portofoliului de clienti
- stabileste vanzarile pentru diverse produse / servicii ale companiei
- efectueaza studii de piata, elaboreaza rapoarte despre concurenta
- monitorizeaza evolutia preturilor pe piata
- stabileste politica de preturi a companiei
- planifica si implementeaza promotiile pentru produsele / serviciile companiei
- contacteaza clienti noi pentru comercializarea produselor

CERINTE

- experienta in vanzari
- limba engleza
- cunostinte solide de MS OFFICE
- aptitudini si cunostinte manageriale
- abilitate in a-si seta prioritatile
- orientat spre respectarea deadline-urilor impuse de catre directorul general
- persoana dinamica, entuziasta
- spirit de echipa
- rezistenta la stres
- abilitati de comunicare si de prezentare
- gandire analitica
- cursuri de specialitate constituie un avantaj

BENEFICII OFERITE

- mediu de lucru placut
- pachet salarial atractiv + comision din vanzari
- excelente oportunitati de dezvoltare personala

DESCRIEREA FIRMEI

Firma distributie tratamente si produse cosmetice.