AGENT TURISM EXTERN

ABC Human Capital

Job expirat

RESPONSABILITATI

Clientul nostru este o companie cu o experienta de 14 ani in domeniul turismului intern si international, fiind detinatoarea unui hotel de lux de patru stele si a unor agentii de turism situate in zonele centrale ale capitalei. Serviciile oferite sunt diversificate( cazare in hoteluri din toata lumea, pachete turistice complete si programe la cerere, vacante individuale si de grup, turism de afaceri sau tematic, organizari de simpozioane, congrese) , iar calitatea acestora este incontestabila.

- realizeaza pachete turistice pentru turismul intern si international atat pentru turismul individual cat si pentru cel de grup
emite documentele de calatorie catre clienti
realizeaza rezervarea si vanzarea de servicii la sol si acolo unde este cazul, in partida cu bilete de avion apeland la serviciile de specialitate ale agentului de ticketing;
- intocmeste o fisa a clientului cu toate datele personale;
- comunica catre client toate variantele de zbor
negociaza tarifele de business sau first class pentru clientii importanti;
se familiarizeaza cu programele turistice, serviciile de cazare si transport ce fac parte din oferta agentiei;
- studiaza materialele informative pentru toate destinatiile;
- se va familiariza in amanunt cu toate sistemele de rezervare on-line
- ofera informatii cu privire la obtinerea vizelor
- raspunde de corectitudinea ofertei, ca structura si pret
- incheie contractul de prestari servicii cu clientul
- intocmeste facturile catre clienti conform analizei de pret
- verifica corectitudinea facturilor emise de partenerii externi pentru serviciile comandate
- informeaza clientul in legatura cu politica de anulare a unui hotel
- promoveaza oferta si imaginea agentiei la targurile si bursele de turism la care participa in tara si in strainatate si ori de cate ori are ocazia;
- participa activ la calcularea preturilor in vederea editarii materialelor promotionale

CERINTE

absolvent studii superioare
limba engleza-nivel avansat
cunostinte temeinice de geografia lumii
cunostinte minime de utilizare Windows si aplicatii de tip Office
experienta in domeniu- minim 1 an
abilitati de comunicare, negociere
spirit de echipa

BENEFICII OFERITE

pachet salarial motivant, negociabil in fuctie de experienta,
mediu de lucru tanar si profesionist,
posibilitati de dezvoltare profesionala.

ABC HUMAN CAPITAL este urmarea fireasca a experientei castigate de fondatorul companiei, alaturi de echipa sa, in acest domeniu vast, complex, provocator, in continua miscare si schimbare al resurselor umane.

Consultantii ABC Human Capital vin cu o bogata experienta castigata in urma derularii unor complexe proiecte de recrutare, pentru posturi de middle si top management, pentru companii nationale si multinationale, la nivelul intregii tari.