agent turism

AGATA TRAVEL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- propune si implementeaza concepte de design pentru actualizarea permanenta sau imbunatatirea site-ului agentiei.
- realizeaza bannere simple sau rich-media
- newsletter-ul
- preia ofertele de la partenerii externi si le personalizeaza conform specificului agentiei.
- modifica textele de pe web site-ul agentiei in colaborare cu echipa editoriala
- comunica cu celelalte departamente ale companiei pentru realizarea optima a solicitarilor acestora

CERINTE

- cunoasterea standardelor in vigoare cu impact asupra Internet-ului, precum si a specificului browser-elor celor mai des utilizate
- cunoasterea unuia dintre urmatoarele limbaje de programare : HTML, XHTML, CSS sau Javascript.
- Abilitati de utilizare a cel putin doua programe dintre urmatoarele : Adobe Photoshop, Paint Shop Pro, Macromedia Freehand, Adobe Illustrator, Corel Draw, Adobe PageMaker, Adobe InDesign, MS Powerpoint, Macromedia Director, Flash.
- Studii superioare
- minim 1 an experienta
- limba engleza ¿ nivel avansat
- creativitate, organizare, seriozitate, atentie la detalii
- respectarea termenelor limita

BENEFICII OFERITE

- salariul se negociaza in cadrul interviului, in functie de portofoliu

Agentie de turism cu 3 ani vechime pe piata turismului intern si international.
Comercializeaza programe proprii, individualizate sau la cerere.