Agent Turism

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

- identifica nevoile clientilor
- isi insuseste in detaliu programele turistice, serviciile de cazare si de transport incluse in oferta agentiei.
- face rezervari hoteliere si de transport, gestionand locurile pe care agentia le are disponibile.
- participa, ocazional, la targuri si expozitii, infotururi

CERINTE

- Studii superioare finalizate (studiile de specialitate constituie un avantaj)
- Cunostinte generale de turism si experienta ca agent de turism de minim 3 ani
- Posesia de Brevet de turism constituie un avantaj
- Operare calculator, Word, Excel, Internet
- Engleza - nivel avansat; Germana - nivel mediu
- Capacitate de analiza si planificare
- Capacitate foarte buna de comunicare si relationare - atat cu clientii, cat si cu colegii
- Disponibilitate pentru ore suplimentare (ocazional)
- Capacitate de invatare si asimilare pe termen lung
- Rapiditate in actiune, personalitate energica, gandire pozitiva, amabilitate si eficienta, onestitate si bun simt

BENEFICII OFERITE

- Pachet salarial atractiv + comisioane din vanzari, prime;
- Lucru intr-un mediu tanar si dinamic.