Agent Turism

SC TERRA TOURISM SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Ca si agent de turism, responsabilitatea ta principala va fi sa te ocupi de solicitarile clientilor care doresc oferte de vacanta, atat direct in agentie cat si prin e-mail sau telefon. Vei face oferte utilizand sistemele de rezervari ale agentiei, vei face follow up , rezervari zilnic si multi oameni fericiti! :)
Vei mentine legatura cu furnizorii pana la confirmarea rezervarilor, vei urmari incasarile si platile aferente rezervarilor tale, vei merge la banca zilnic sa depui incasarile si vei sti ca ai facut toate acestea bine, urmand intocmai pasii din procedurile de lucru ale companiei.
Nu in ultimul rand, vei mentine ordinea si curatenia in agentie alaturi de colegi, vei participa la sedinte de vanzari si vei fi implicat activ in tot ceea ce tine de echipa si de bunul mers al activitatii.

CERINTE

Soft skills:
- Pasionat de turism si calatorii
- Competitiv, increzator si energic
- Orientat catre rezultate, focusat pe sarcina
- Motivat de bonusuri de performanta
- Dedicat, perseverent si asertiv
- Punctual si bine organizat
- Constiincios , "hard working" si "self motivated"
- Deschis, vorbaret, capabil sa relationeze cu usurinta cu potentialii clienti.
- Adaptabil, capabil sa respecte reguli si sa urmeze proceduri de companie din principiu
- Rezistent la lucru in conditii de stres si efort intelectual sustinut
- Cu o atitudine generala buna si prietenoasa

Hard skills:
- Studii superioare finalizate (de preferinta in domeniul turismului)
- Cunostinte generale de geografie, turism, destinatii/ produse
- Cunostinte foarte bune de utilizare calculator si rapiditate in executarea operatiunilor
- Cunostinte bune de limba engleza.
- Abilitati excelente de comunicare si de vanzare directa si prin telefon
- Voce placuta si optimista.
- Experienta profesionala de min. 1-2 ani pe o pozitie similara si Brevetul de Turism reprezinta un avantaj

BENEFICII OFERITE

- salariu atractiv
- bonusuri de vanzari
- birou si tehnologie moderne
- portofoliu de clienti

Terra Tourism este o firma de talie medie, specializata in vacante de familie. Operam cu 2 puncte de lucru, in Bucuresti si in Slobozia si cu o echipa mica dar super dedicata si profesionista. Mediul nostru de lucru este specific firmelor mici si medii, adica preluam cu maxima promptitudine si implicare fiecare solicitare noua, ne preocupam atent de fiecare client in parte, facem follow up sustinut catre clienti pentru optimizarea procesului de vanzare si ne monitorizam permanent rezultatele de vanzari pentru a le imbunatati. Ca si in alte domenii, competitia acerba ne determina sa actionam zilnic intr-un spirit ultra competitiv si profesionist, de aceea ne dorim alaturi de noi agenti de turism pasionati si motivati de aceleasi valori comune.