Agent turism

Globe Travel & Services SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Principalele responsabilitati vor fi:
- Intocmirea si prezentarea pachetelor turistice, trimiterea cotatiilor de pret catre clienti;
- Preluarea cererilor de rezervare, efectuarea rezervarilor propriu-zise - avion, hotel, transfer, tren, pachete turistice etc.;
- Intocmirea documentelor fiscale si de calatorie;
- Gestionarea rezervarilor, urmarirea scadentelor client si furnizor;
- Intocmirea rapoartelor specifice;
- Incarcarea ofertelor pe website-ul agentiei;
- Culegere feed-back clienti.

CERINTE

Principalele cerinte sunt:
- Experienta demonstrabila minim 1 an in agentie de turism;
- Cunostinte de ticketing, rezervari hotel;
- Cunostinte de evidenta primara a documentelor;
- Limba engleza scris-vorbit nivel avansat;
- Operare PC nivel avansat (Excel in mod special);
- Excelente abilitati de comunicare, bine organizat, punctual.

BENEFICII OFERITE

Se ofera salariu atractiv, bonusuri in perioadele de varf, infotrip-uri, cursuri de formare etc.

Agentie de turism specializata in pachete custom designed - city break, concerte, evenimente sportive, parcuri de distractie etc.