Agent turism

Fresh Travel

Job expirat

RESPONSABILITATI

Responsabilitati:

- intocmirea, prezentarea si vanzarea produselor turistice externe si interne;
- consilierea clientilor in alegerea serviciilor turistice externe;
- rezervarea serviciilor turistice si a biletelor de avion solicitate;
- urmarirea derularii activitatii turistice;
- intocmirea documentelor fiscale si a documentelor de calatorie.

CERINTE

Candidatul ideal:

- Experienta in lucrul cu clientii (minimum 1 an pe o pozitie similara);
- Abilitati de negociere si comunicare;
- Aptitudini de lucru in echipa;
- Preferabil absolvent al Facultatii de Turism;
- Cunoasterea limbii engleze, cunostinte operare PC;
- Atestatul de agent turism / ghid reprezinta avantaj;
- Curs ticketing reprezinta avantaj;
- Seriozitate.

BENEFICII OFERITE

Beneficii:

- Oportunitati de dezvoltare profesionala intr-un mediu de lucru dinamic;
- Sansa de afirmare in domeniul turismului;
- Pachet salarial in functie de performante;
- Instruire si sustinere permanenta.

DESCRIEREA FIRMEI

Descrierea companiei:

Agentia de turism Fresh Travel ofera servicii de inalta calitate in domeniul calatoriilor si al transportului aerian, atat pentru turisti individuali sau grupuri, cat si pentru oameni de afaceri sau corporatii.
Obiectivul nostru este consilierea clientilor in vederea alegerii vacantei potrivite, precum si furnizarea de solutii optime din punct de vedere al calitatii serviciilor la un pret avantajos.
Activitatea societatii este in continua dezvoltare, diversificand gama serviciilor turistice oferite atat in tara, cat si in strainatate.