AGENT TURISM

TRAVEL IDEEA

Job expirat

RESPONSABILITATI

- gestionarea portofoliului de clienti, mentinerea si dezvoltarea relatiei cu clientii, atragerea de noi clienti
- rezervare, vanzare servicii turistice, programe turistice, crearea de oferte personalizate
- operare in sisteme online specifice (cunoasterea sistemelor de rezervari ale tour-operatorilor germani constituie un avantaj)
- emitere bilete de avion in sistemele de rezervari ale companiilor low cost
- intocmire documente fiscale si de calatorie
- emitere de asigurari medicale
- cunostinte in utilizarea sistemului de gestiune Q Travel Backoffice constituie un avantaj
- prospectarea pietei de profil in vederea optimizarii continue a serviciilor, avand ca scop final realizarea obiectivelor asumate

CERINTE

- NEAPARAT experienta intr-o agentie de turism cu profil detailist (revanzatoare) minim 1 an

BENEFICII OFERITE

- salariul se va negocia in urma interviului in functie de nivelul de cariera al canditatului.
- comision din vanzari
- decontare transport

DESCRIEREA FIRMEI

Agentie de turism
Sediu Central - C.F. Robescu Nr. 12, Sector 3, Bucuresti
Puncte de lucru:
Agentia AUCHAN Vitan - Calea Vitan Nr. 236, Sector 3
Agentia CORA Lujerului - Bd. Iuliu Maniu Nr. 19, Sector 6