Agent Transporturi - SOFER

SC TCE LOGISTICA SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Asigura si raspunde de livrarea/colectarea de marfa conform procedurilor si regulilor stabilite.
- Raspunde de preluarea marfii alocate de seful direct in vederea livrarii si a documentelor de insotire corespunzatoare(facturi, scrisori de transport, avize).
- Verifica, la preluarea marfii, corespondenta coletelor existente cu cele inscrise in documentele de transport.
- Titularul de post raspunde complet si solidar pentru gestiunea primita la preluarea marfii si semnarea scrisorilor de transport.
- Pregateste traseul de parcurs, pe baza documentelor primite, cu respectarea regulilor interne la ordinea livrarilor.
- Contacteaza, cu respectarea stricta a regulilor interne de relatii cu clientii, persoana de receptie de la firma client in vederea transferului de marfa.
- Asigura si raspunde de incasarea contravalorii marfii sau serviciului de transport, ridicare instrumente de plata conform instructiunilor inscrise pe SDT.
- Raspunde si asigura colectarea de marfa de la client conform indicatiilor primite de la dispecerat(locatii, cantitati, incasari, dispozitii de livrare).
- Asigura preluarea de marfa pe baza borderoului sau scrisorii de transport.
- Asigura si raspunde de predarea predarea marfii la expeditie pe baza borderoului si a scrisorii de transport.

CERINTE

- experienta de minim 1 an in aceeasi functie (sofer);
- Cunoasterea autovehiculelor si modului de functionare al acestora
- cunoasterea foarte buna a rutei alocate (distante, kilometrii, trasee)
- Lucru dupa reguli si proceduri
- Cunoasterea documentelor manevrate(acte insotire marfa, instrumente de plata ridicate de la client, actele masinii)
- Intocmire facturi si chitante

BENEFICII OFERITE

- bonuri de masa
- telefon mobil

DESCRIEREA FIRMEI

companie de transport rutier de marfuri la nivel national