Agent Transporturi Internationale / Dispecer Relatii Clienti

IN tIME DIREKT-KURIERE SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Responsabilitati:
- Planificarea, organizarea si coordonarea activitatii zilnice de transport;
- Monitorizarea activitatii soferilor si a localizarii autovehiculelor;
- Rezolvarea problemelor operative;
- Procesarea comenzilor de transport in sistemul operational IN tIME;
- Asigurarea comunicarii intre conducatorul auto si client;
- Mentinerea relatiei de colaborare cu clientii si transportatorii;
- Intocmirea si procesarea documentelor necesare bunei desfasurari a activitatii si introducerea de date in sistem;

CERINTE

- Studii medii/superioare;
- Cunostinte limba germana sau bulgara - mediu/avansat obligatoriu;
- Experienta in domeniu reprezinta avantaj;
- Organizat, perseverent, motivat;
- Persoana pozitiva si comunicativa, cu abilitatea de a lucra intr-o echipa;
- Cunostinte operare calculator: Microsoft Office, Internet Explorer;

BENEFICII OFERITE

- Sanse reale de dezvoltare profesionala intr-un mediu de lucru international;
- Salariu atractiv;
- Cursuri internationale de specializare;
- Tichete de masa;
- Bonusuri suplimentare;
- Decontare transport;
- Asigurarea relocarii si asistenta in primele sase luni pentru potentialii colegi dispusi la schimbarea domiciliului;

IN tIME Express Logistik GmbH are sediul central in Hanovra/Germania, dispune de 15 filiale proprii in Germania, respectiv cate o filiala in Romania (IN tIME DIREKT-KURIERE), Cehia, Suedia, Polonia si Ungaria, precum si de o retea de parteneri colaboratori in aproape toate tarile Europei. Toate filialele se afla intr-o permanenta conexiune in toata Europa, asigurand astfel full service pentru clientii nostri. Pentru mai multe detalii despre noi, va rugam sa accesati site-ul nostru oficial: www.intime.de .