Asistent Vanzare

QLT

Job expirat

RESPONSABILITATI

Pastrarea si dezvoltarea relatiilor atat cu clientii existenti cat si cu cei potentiali (lanturi de farmacii);
Preluarea telefonica a comenzilor de la clientii companiei si prelucrarea acestora in calculator;
Promovarea produselor noi, a campaniilor, promotiilor catre clientii alocati (lanturi de farmacii).
Onorarea comenzilor si comunicarea necesarului in timp util in vederea unei mai bune aprovizionari.
Verificarea permanenta a soldului clientilor si urmarirea efectuarii platilor de catre acestia;
Intocmirea si transmiterea de raportari si situatii specifice.

CERINTE

Experienta pe o pozitie similara;
Excelente abilitati de comunicare;
Cunostinte operare PC (excel, outlook – nivel avansat);
Persoana responsabila , comunicativa, energica, cu potential de invatare a produselor parafarmaceutice;
Studii medii/superioare in domeniul medical sau farmaceutic- reprezinta avantaj.

BENEFICII OFERITE

Pachet financiar motivant;
Comisioane corelate cu volumul vanzarilor.
Posibilitatea dezvoltarii profesionale in domeniul distributiei de produse farmaceutice;
Mediu de lucru profesionsit;
Management care apreciaza si incurajeaza implicarea, atitudinea si performanta.

Detalii: www.qlt.ro

Identificam, selectionam si recomandam candidati talentati prin care companiile se pot dezvolta.

Oamenii fac diferenta, iar succesul unei companii este garantat doar de calitatea oamenilor integrati in companie.