Agent Servicii Clienti

APT GROUP - HUMAN RESOURCE SERVICES

Job expirat

RESPONSABILITATI

 Ofera suport pentru echipa de vanzari, echipele de suport vanzari pentru a furniza cele mai bune solutii cu privire la produsele solicitate
 Califica cererile venite spre aprobare de la local bid desk, forta de vanzari / catalogue managers si support managers
 Propune solutii in vederea castigarii de comenzi profitabile, cresterea cotei de piata, imbunatatirii satisfactiei clientului
 Are un impact direct asupra marjelor de profit si cifrei de afaceri pentru conturile pe care lucreaza. In acest scop realizeaza pentru fiecare cerere analiza in detaliu a costului, marjei de profit si a pretului, corelate cu matricea de delegatii, pentru a putea aproba.
 Asigurarea suportului pentru colegii din echipa din punct de vedere operational (situatii de back-up, support pentru colegii noi, etc).

CERINTE

 Fluenta in limba engleză
 Fluenta in limba spaniola
 Motivat
 Acuratete si usurinta in lucrul cu numerele
 Creativ si bun organizator
 Spirit de echipa
 Aptitudini de comunicare excelente
 Aptitudini de negociere
 Cunostinte IT: buna cunoastere a MS Office (in special excel), lucrul cu baze de date, etc
 Aptitudinea de a lucra sub presiune si de a livra in termen scurt

Studii superioare finalizate in vanzari / business sau experienta echivalenta

APTITUDINI:
 Atitudine orientata catre client
 Eficient in situatii stresante
 Excelente abilitati de comunicare, scris si verbal
 Atentie la detalii
 Abilitatea de a prioritiza

BENEFICII OFERITE

salariu fix
bonuri de masa

We are APT Group, a Bucharest-based Romanian-American company providing:

Human Resource services
Marketing and Communication services
Software-as-a-Service solutions