Agent rezervari

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Mentinerea si dezvoltarea relatiei cu clientii actuali si atragerea de clienti noi.
- Pregatirea ofertei si a pachetelor turistice specifice la cererea clientilor (calcul tarife, oferte speciale)
- Vanzarea pachetelor de servicii catre clienti, conform ofertei promovate de firma;
- Efectuarea, preluarea si verificarea rezervarilor si prevenirea problemelor ce pot aparea;
- Pregatirea documentelor aferente inainte si in timpul vanzarii (facturare, emitere documente fiscale si de calatorie);
- Relatia cu agentiile de turism sau hotelierii parteneri, colaboratori;
- Relatia cu clientii pe parcursul calatoriei; daca este cazul, rezolvarea eventualelor probleme;
- Informarea managerului si punerea in practica a deciziilor acestuia;
- Implicarea in orice activitate necesara pentru bunul mers al agentiei/grupului

CERINTE

- Experienta de minim 2 ani intr-o agentie de turism
- limba engleza scris/vorbit foarte bine, o a doua limba straina scris/vorbit bine constituie avantaj
-cunostinte elementare destinatii/produse
-experienta in vanzari- pachete si servicii turistice: administrare conturi clienti(rezervari, confirmari,facturare, urmarire plati)
-experienta in utilizare PC(MS Office,programe specializate de rezervari) si programul Amadeus de rezervari bilete avion
-prospectarea pietei
-contactarea clientilor potentiali
-prezentarea ofertei
-incheiera contractelor
-training- client, pentru produsele oferite
-disponibilitate program prelungit
-persoana prezentabila si dinamica
-sociabilitate
-capacitate de comunicare

BENEFICII OFERITE

-participare la infotripuri
-comisioane atractive din vanzari