Agent procedural

Birou Executor Judecatoresc

Job expirat

RESPONSABILITATI

- asigura comicarea actelor de procedura ale biroului catre partile carora acestea le sunt destinate;
- asigura depunerea/ridicarea actelor specifice biroului la/de la diversele institutii ale statului (judecatorii, primarii, etc.);
- insoteste executorul judecatoresc in teren in vederea desfasurarii unor activitati specifice profesiei;
- indosariaza si arhiveaza documente;
- orice alte sarcini trasate de executorul judecatoresc.

CERINTE

- student sau absolvent de studii superioare de specialitate din cadrul unei universitati acreditate (cunoasterea procedurii de executare silita este binevenita);
- cunoasterea pachetului Microsoft Office: Word, Excel, PowerPoint si a utilajului de oficiu;
- cunoasterea programului Zenic reprezinta avantaj;
- capacitate de gestionare a situatiilor dificile si de prioritizare a activitatilor, adaptabilitate, eficienta, flexibilitate;
- capacitatea de a formula logic clar, structurat si accesibil ideiile;
- bune abilitati de gestionare a timpului, punctualitate;
- abilitatea de a opera cu mai multe sarcini concomitent;
- integritate morala;
- atentie sporita la detalii;
- fara cazier judiciar.

BENEFICII OFERITE

- abonament METROREX si RATB;
- program relativ flexibil;
- posibilitatea dobandirii unei experiente in domeniul juridic;
- pachetul salarial se discuta la interviu.