Agent Dezvoltare Externa

SC PRETURI PENTRU TINE SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

­- Cauta si identifica informatii relevante pe internet aferente tarilor de pe glob pe parte economica, fiscala, istorica, politica, geografica, culturala;
- Interpreteza, analizeaza si actualizeaza periodic indicatorii tarilor in vederea selectarii acelora care prezinta interes pentru extinderea retelei PPT;
- Identifica tarile care prezinta potential de extindere si stabileste localitatile relevante ce trebuiesc cercetate fizic;
- Se deplaseaza in tarile selectate, identifica concurentii principali si stabileste potentialul de vanzare a localitatii;
- Analizeaza fiecare concurent notabil si aproximeaza cota acestuia de piata (analizeaza preturile practicate de acesta, aproximeaza suprafata magazinului, numarul de vanzatoare, respectiv observa alte aspecte relevante);
- Identifica valorile principalelor costuri ce pot afecta rentabilitatea companiei in tara respectiva: nivelul salariilor, pretul combustibililor, costul utilitatilor, nivelul chiriilor etc;
- Interactioneaza si discuta cu diferite persoane in vederea obtinerii anumitor informatii relevante legate de tara, identificand aspecte legate de obiceiurile oamenilor, comportamentul lor, stilul de viata etc;
- Centralizeaza datele colectate de la fata locului pentru fiecare tara in parte si le interpreteaza;
- Pe baza datelor colectate si a realitatii de la fata locului, estimeaza numarul de magazine si vanzarile aferente pentru fiecare localitate in parte, stabilind potentialul de vanzare a tarii;
- Identifica orice alta informatie relevanta care ar putea sa afecteze stategia de dezvoltare in respectiva tara;
- Participa la sedinte cu Consiliul Director pentru prezentarea analizelor efectuate si expune punctul de
vedere privind decizia de a investi intr­-o anumita tara;
- Urmareste periodic stiri politice, economice si diverse rapoarte pentru a fi la curent cu evenimentele majore care se petrec in tarile vizate pentru extindere si urmareste evolutia indicatorilor in timp.

CERINTE

­- Studii universitare (economice – avantaj);
- Engleza nivel mediu – obligatoriu;
- Spirit de observatie si atentie sporita catre detalii;
- Buna capacitate analitica;
- MS Office (Word, Excel);
- Carnet de conducere categoria B;
- Capacitate de deplasare 50%.

BENEFICII OFERITE

- Telefon si laptop de serviciu;
- In functie de evolutia in cadrul firmei si de realizari, posibilitati reale de promovare.

S.C. PRETURI PENTRU TINE S.R.L. este o companie infiintata in anul 2006, care isi desfasoara activitatea in peste 135 de puncte de lucru din tara, ajungand la un numar de peste 900 de angajati la nivel national. Din toamna anului 2013, ne-am extins si in Republica Moldova unde avem peste 20 de puncte de lucru si peste 180 de angajati.
In cei 9 ani de la infiintare, am reusit sa ne situam lider de piata pe segmentul nostru de activitate.

Principalul obiect de activitate este acela de comercializare a produselor textile si incaltaminte, la care se adauga o gama de produse de uz casnic alaturi de o gama variata de produse cosmetice. Punctele de lucru se afla in majoritatea judetelor tarii, compania avand ca tinta pana la finalul anului 2015 sa deschida puncte de lucru in toate judetele Romaniei si nu numai.
Compania se afla intr-un proces de dezvoltare accelerat, cifra de afaceri dublandu-se de la an la an, pana la finalul anului 2015 dorind a se ajunge la un numar total de peste 160 de puncte de lucru, atat in tara cat si peste granita, si la un numar total de angajati de peste 1200 de persoane.

Indiferent de nivelul intelectual sau financiar, de pozitia sociala sau de aspiratiile fiecaruia de la viata, toti gandim la fel ,,De ce sa dai pe un produs mai mult decat face!”

ALATURA-TE VIZIUNII NOASTRE!!!