Agent de Vanzari Call Center

Maraton Business

Job expirat

RESPONSABILITATI

SC Maraton Business SRL - partener Romtelecom de aproximativ 4 ani,ne adresam segmentului business SOHO-SME, iar ceea ce ne recomanda este mentionarea firmei noastre pe site-ul companiei Romtelecom in sectiunea: business / dealeri.

Responsabilitati:
- contactarea zilnica telefonic a potentialilor clienti si a celor existenti - persoane juridice - in scopul de a vinde serviciile si produsele Romtelecom;
- prospectarea permanenta a pietei pentru identificarea de noi clienţi business in vederea creşterii cotei de piaţă a serviciilor şi produselor companiei.
- preocuparea permanenta in realizarea target-ului lunar alocat;
- identificarea corecta a nevoilor de comunicare a clientului si oferirea de solutii business personalizate, pentru fiecare client in parte;
- inregistrarea cererilor clientilor in aplicatiile in care lucram si urmarirea stadiului acestora, pana la finalizare;
- Intocmirea raportului de activitate zilnic.

CERINTE

- experienta in domeniul de Call Center - minim 6 luni;
- studii superioare sau in curs de finalizare;
- abilitati de vanzare si negociere;
- creativitate, perseverenta, persoana bine organizata;
- dedicare si preocupare continua in dezvoltarea profesionala;
- initiativa, capacitate de rezolvare a problemelor
- cunostinte microsoft office;

BENEFICII OFERITE

- Contract individual de munca;
- Training-uri specializate telecom, oferite de catre compania Romtelecom;
- suport oferit permanent.

DESCRIEREA FIRMEI

partener Romtelecom